Arkansas State Representative

John Payton

Republican  •  64th District 91st General Assembly
Party
Republican
Past Service
First Term House 2013
Seniority
27
Religion
Grace Baptist
Occupation
Auctioneer
Download Headshot
John Payton
About Rep. Payton

Elected Terms

2019 (Jan 1st, 2019 — Dec 31st, 2020) 2017 (Jan 1st, 2017 — Dec 31st, 2018)

Newsroom

Daily Summary for January 15
Daily Summary for January 15

It was another historic day in the House Chamber as all newly elected constitutional office took the...


Contact Representative Payton

John Payton
john.payton@arkansashouse.org


P. O. Box 181
Wilburn, AR 72179
501-362-5815
Fax: 501-362-3237