Arkansas State Representative

Stephen Magie

Democrat  •  72nd District 91st General Assembly
Party
Democrat
Past Service
First Term House 2013
Seniority
15
Religion
Catholic
Occupation
Physician
Download Headshot
Stephen Magie
About Rep. Magie

Rep. Stephen Magie is serving his third term in the Arkansas House of Representatives. He represents District 72"


Elected Terms

2019 (Jan 1st, 2019 — Dec 31st, 2020) 2017 (Jan 1st, 2017 — Dec 31st, 2018)

Newsroom

Daily Summary for January 15
Daily Summary for January 15

It was another historic day in the House Chamber as all newly elected constitutional office took the...


Contact Representative Magie

Stephen Magie
stephen.magie@arkansashouse.org


P. O. Box 1506
Conway, AR 72033
501-327-4444
Fax: 501-327-3962