Arkansas State Representative

Mark Perry

Democrat  •  42nd District
Party
Democrat
Past Service
Seniority
77
Religion
Baptist
Occupation
Financial Representative
Download Headshot
Mark Perry
About Rep. Perry

Rep. Perry previously served in the Arkansas House for the 2009, 2011, and 2013 terms. He represents District 42 which includes portions of Pulaski County.

Rep. Perry is a Financial Representative for Modern Woodmen Fraternal Financial. He graduated from the University of Central Arkansas with a B.B.A. in Marketing. Rep. Perry has been involved with multiple civic and professional organizations including serving as the past president at the Jacksonville Chamber of Commerce, the past president for Jackson Rotary Club, a past president at Jacksonville Boys & Girls Club and the Jacksonville Sertoma Club.




Elected Terms

2019 (Jan 1st, 2019 — Dec 31st, 2020) 2009 (Jan 1st, 2009 — Dec 31st, 2010) 2011 (Jan 1st, 2011 — Dec 31st, 2012) 2013 (Jan 1st, 2013 — Dec 31st, 2014)

Newsroom

Daily Summary for January 15
Daily Summary for January 15

It was another historic day in the House Chamber as all newly elected constitutional office took the...


Contact Representative Perry

Mark Perry
mperry@windstream.net


300 T P White Drive, Suite B
Jacksonville, AR 72076-3271

Fax: 501-241-2041